Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Kirándulás az Állatparkba

Az NTP-SPEC-21-0090 „A speciális fejlesztést célzó programok támogatása” pályázati kategória keretén belül a „Színnel, lélekkel…” projekt során a tehetségígéretes gyermekeinket lazító programra a Nyíregyházi Állatparkba vittük, ahol egy élményekben gazdag napot tölthettünk. Reggel 9-kor indult a busz, melyre 16 izgatott, kisgyermek szállt fel, tele kíváncsisággal és érdeklődéssel. Néhány gyermekünk még soha nem látta ezt a fantasztikus helyet, pedig elég közel található településünkhöz. Sajnos nem minden családnak van lehetősége eljutni ide, ezért gondoltuk ki gyermekeink számára ezt a programot. Az állatparkba történő megérkezésünkkor már érdeklődtünk a tervezett bemutatókról is, amik felejthetetlen élményt jelentenek óvodásainknak. Első állomásunk a fókashow megtekintése volt, ahol a gyermekek testközelből tapasztalhatták meg a fókák attrakcióit. Az állatparkban töltött több óra során betekintést nyertünk a Föld különféle kontinensein élő egzotikus állatok életébe, Afrikától Amerikán át Ausztráliáig, szárazföldön és vízben élőket is megcsodáltunk. Számtalan ismert és ismeretlen élőlényt láthattunk közelről. Ilyen volt például az oroszlán, jegesmedve, zsiráf, kenguru, papagájok, cápák, majmok és sorolhatnánk még sokáig. Nem csak életkörülményeiket, hanem táplálkozásukat is megfigyeltük. Az állatparkban eltöltött idő, melyen az időjárás is napsütéses volt, a gyermekek igen sok élménnyel gazdagodtak, melyet hazaérve izgatottan és kissé fáradtan meséltek el szüleiknek.

GALÉRIA