Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

NTP-SPEC-21-0090 pályázati szakmai nap

Ezen a napon a meghívott vendégek és szülők a két tehetséggondozó műhely munkájába nyerhettek betekintést. Ezt a napot a Táncos lábak tehetségígéretes gyermekek nyitották meg a „Virágok és a tűz ébredése” táncos előadással. A műsort követően a meghívott vendégek az „Apró kezek” gyermekek által elkészített csodás produktumokat tekinthették meg egy kiállítás keretében.  A pályázatban 16 fő tehetségígéretes gyermek vett részt, akiket a műsor után megvendégeltünk és megajándékoztunk. A továbbiakban a két műhelyvezető pedagógus osztott meg néhány gondolatot a műhelymunkáról, tehetséggondozásról, célokról, feladatokról. Az összeállított PPT bemutató segítségével jobban beleláthattak a munkánkba, munkafolyamatokba, az érdeklődők megismerhették a betervezett és megvalósított tevékenységeket, valamint a lazító, gazdagító, dúsító programjainkat. Ezt követően Stahorszkiné Bernáth Márta Katalin, az István Király Baptista Általános Iskola tanítója mutatta be az intézményükben alkalmazott robotikát. Hogyan épül be a mindennapokba és milyen segítséget nyújt a tanulásban, melyet képekkel és videókkal prezentált. Szakmai napunk fő előadója Oros Róza köznevelési szakértő, digitális mentor, szaktanácsadó volt. Előadásának címe a „Robotika kisgyermekkorban”, melyet elméletben és gyakorlatban is bemutatott pedagógusainknak. Előadónk segítségével az óvodában alkalmazható robot technológiában rejlő lehetőségekre csodálkozhattunk rá, mellyel nagy mértékben fejlődik gyermekeink logikus gondolkodása, informatikai értékük, tudásuk. pályázatnak köszönhetően 2 db Bee-bot-ot tudtunk vásárolni óvodánk részére, ezen két eszköz használata a szakmai nap keretében kiscsoportos foglalkozásba is beépítésre került, melyekkel elkezdhettük a „programozással” való ismerkedés alapjait. Az előadó kiemelthangsúlyt helyezett olyan hatékony és eredményes oktatásra, mely egyszerű eszközök előkészítésével megkönnyítheti a mindennapok nevelő-oktató munkáját. Ilyen az egyedileg elkészített gyakorlópálya, kupakokból készített méhecske és katica, melyek a robotok útvonalának, mozgásának begyakorlása során lehetnek segítségünkre. Természetesen jókedvből és nevetésből nem volt hiány, hiszen számunkra is újdonság volt a Bee-bot megismerése, programozása, használata, felhasználási lehetőségei.

GALÉRIA